«УЧАСТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ У ВЕБІНАРІ «КЛІПОВЕ МИСЛЕННЯ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ ДЛЯ НАВЧАННЯ»»

Доценти кафедри біології та здоров’я людини Альона Заболотна, Тетяна Новікова, Олена Манзій та Тетяна Поліщук відвідали вебінар від методиста природничого напряму «Формула», тренерки НУШ Тетяни Сторчак.

Експерт розповіла багато корисної інформації для тих, хто цікавиться особливостями навчання сучасного покоління.

Під впливом комп’ютерних технологій формується особливий тип мислення – «кліпова» свідомість, яка завдяки ЗМІ та лавиноподібному розвитку й динаміці агресивного маркетингу інтернету, надзвичайними темпами набуває масового характеру: кількість людей з «кліповим» (фрагментарним, мозаїчним, піксельним, колажним, калейдоскопічним) мисленням швидко збільшується та підходить до критичної точки, після якої почнуться незворотні зміни у свідомості інших людей та суспільстві в цілому.

Кліпове мислення – це процес відображення безлічі різноманітних властивостей об’єктів без урахування зв’язків між ними, що характеризується фрагментарністю інформаційного потоку, алогічністю, повною різнорідністю інформації, яка надходить до людини, високою швидкістю її надходження та сприймання».

Основні причини появи кліпового мислення: розвиток сучасних технологій; необхідність сприймати великий обсяг інформації; багатозадачність; прискорення ритму життя і спроби встигнути за ним, щоб бути в курсі подій; зростання демократії та діалогічності на різних рівнях соціальної системи (лекція перетворилася на дискусію, риторика – на діалектику).