«Відгуки випускників»

В Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини я вирішив вступати послухавши схвальні відгуки моєї сестри, яка на момент мого вступу там уже навчалася. Обраний нею природничо-географічний факультет став рідним і для мене. Вражали її розповіді про розум і винахідливість викладачів, цікаве і насичене студентське життя, можливість відвідати різні куточки України під час практик.

Ще з дитинства я бачив у собі вміння спілкуватися з однолітками, меншими дітьми, бачив як вони з цікавістю слухають мої розповіді, тому вибір професії не був випадковим. Я обрав напрям підготовки 7.010103 Педагогічка і методика середньої освіти. Географія. Біологія тому, що знання цих предметів не просто розширює кругозір, а й спонукає до пізнання складних процесів, які відбуваються в природі, та в живих організмах, які є її частиною.  

Роки навчання пройшли дуже швидко і у 2011 році з дипломом у руках я розпочав своє професійне життя. Працював учителем географії в Гонорівській  загальноосвітній школі, зараз працюю в Комунальному закладі «Дмитрашківський ліцей» Піщанської селищної ради Тульчинського району Вінницької області, викладаю біологію. Завдячуючи тим знанням і практичним умінням які я здобув за роки навчання на факультеті, моя робота мені подобається, бо я бачу як горять очі моїх учнів.

Після завершення навчання вже пройшло понад 10 років, а зв’язок з рідним альма-матер не втрачається. За необхідності звертаюся до викладачів кафедри біології та методики її навчання, зокрема, Лесі Миколаївни Мороз та Тетяни Андрівни Небикової за консультаціями стосовно написання учнівських робіт МАН та щодо підвищення власного педагогічного досвіду. Кожного разу знаходжу відповіді на всі мої запитання.

У 2010 році закінчила природничо-географічний факультет за спеціальністю учитель біології та хімії. Із 2009 року розпочала педагогічну діяльність в Уманській загальноосвітній школи І-ІІІ ступенів №9. Працюю за фахом – викладаю біологію. Маю 1 кваліфікаційну категорію.

Говорячи при природничо-географічний факультет, зокрема, кафедру біології та методики її навчання і кафедру хімії та методики її навчання викладачі яких забезпечували викладання дисциплін, які ми вивчали, переповнюють лише приємні спогади і почуття. Це були незабутні роки із гармонійним поєднанням освітнього процесу і позааудиторного студентського життя. Я до нині підтримую зв’язки із викладачами зазначених кафедр і вдячна їм за надання консультацій при підготовці учнівських наукових робіт, проведення спільних семінарів, практикумів, майстер-класів для учнів та для підвищення кваліфікації вчителів міста.

З повагою Олена ОПАНТАН!

(випуск 2010 року)

Я вступила в Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини після закінчення медичного коледжу в більшій мірі для здобуття вищої освіти. Проте, навчаючись за спеціальністю 091 Біологія на природничо-географічному факультеті я значно розширила свій кругозір з біологічних наук, удосконалила свої знання особливостей розвитку і функціонування живих організмів, вдосконалила практичні вміння роботи з лабораторним обладнанням під час лабораторних занять та проходження виробничих практик. Нині я виконую біохімічні аналізи працюючи  на посаді лаборанта в клініці сімейної медицини «Здравиця» (м. Київ), успішно втілюючи отримані знання на практиці.

Із повагою та вдячністю Яна Романовська (випуск 2022 року)

Обираючи навчальний заклад для вступу, серед трьох, я зупинила свій вибір на Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Навчалась я на природничо-географічному факультеті за напрямом підготовки Географія та біологія і жодного разу про це не пошкодувала. Науково-педагогічні працівники факультету принципові у питанні навчання студентів, надають якісні знання з дисциплін і, разом з тим, це люди з якими ми відчували себе комфортно, особливо під час польових практик, де всі рівні у виконанні поставлених завдань.

Завдячуючи отриманим знанням я викладаю біологію в Кошаринецькому ЗЗСО І-ІІ ступенів (Вінницька обл.). Я люблю предмет і дітей, тому взамін отримую знаючих, люблячих учнів.

Зв’язки з факультетом не втрачаю, особливо, викладачі кафедри біології та методики її навчання допомагають, підтримують у вирішенні робочих питань, консультують з приводу написання учнівських наукових робіт, надають методичну підтримку. За що я їм безмежно вдячна!

З повагою Тетяна Панасюк (випуск 2010 року)

Студентські роки заслужено називають найкращими, адже саме вони дарують нам теплі, насичені спогади, про які ми завжди згадуємо у колі друзів чи просто гортаючи фотографії. Ми дорослішаємо, отримуємо новий досвід і головне – професію з якою і пройдемо частину свого життєвого шляху.

З самого дитинства мене цікавила жива природа. Заготовляючи лікарську рослинну сировину чи спостерігаючи за сезонною поведінкою комах, я прокладала свій шлях до майбутньої професії. Тому, при виборі факультету у мене не було вагань і обрала природничо-географічний за спеціальністю «Біологія та здоровʼя людини. Психологія».

З першого дня навчання в університеті відчувалася підтримка студентського і викладацького колективу. Кожного дня ми відвідували лекційні та практичні заняття, де не тільки оволодівали новими знаннями, а й розвивали практичні вміння та навички. Мої обов’язки голови студентського наукового товариства факультету допомогли мені розвинути організаторські здібності при підготовці різноманітних конкурсів, планових засідань та ін. Брала участь та здобувала призові місця в університетських та всеукраїнських конкурсах, брейн-рингах, олімпіадах та конференціях, що розвинуло мою цілеспрямованість, впевненість та відповідальність.

Під час навчання траплялося багато цікавих подій, але мені найбільше сподобалися наші виїзні практики. Ці неймовірні краєвиди могутніх карпатських гір, історико-культурного заповідника «Буша», скелястого каньйону в Буках, вітру свободи великого кобзаря у Каневі, подарували нам нові враження, цікаві пригоди та душевні вечори, які назавжди закарбувалися у памʼяті. Після завершення навчання я почала працювати провідним спеціалістом у відділі обліку та військової підготовки студентів в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

Роки студентства це, безумовно, вдалий шанс побачити цікаві місця, розкрити для себе нові горизонти та здобути бажану професію. Незалежно від того, хто і що говорить про цей час студентства, для кожного він буде особливим. З усіма радощами, прикрощами, успіхами, злетами та падіннями. Хочу щиро подякувати всім викладачам, які підтримували мене на цьому шляху, а майбутнім студентам побажати легких сесій, вірних друзів, міцного здоров’я вам та вашим рідним. Вірте в себе та ніколи не здавайтеся!

З повагою Аліна Гордієнко (випуск 2020 року)!

Про навчання на природничо-географічному факультеті в мене залишилися приємні враження, починаючи від звернення в приймальну комісію до отримання диплому. Здобуваючи освіту за спеціальністю 091 Біологія я закріпила знання здобуті в медичному коледжі та освоїла багато нових біологічних дисциплін, вивчила нові методики проведення досліджень живих об’єктів, під час лабораторних робіт та проходження виробничих практик вдосконалила вміння працювати з лабораторним обладнанням.

Отримавши диплом, з легкістю працевлаштувалася на посаду фахівця з якості Відділу медичного сервісу однієї із медичних лабораторій міста Києва.

Вдячна педагогічному колективу за незабутні роки навчання!

Випускниця 2022 року Сніжана Смішко.

Навчалася я за спеціальністю «Біологія. Практична психологія». Зараз працюю в Уманському ліцеї № 1 Уманської міської ради Черкаської області вчителем біології. Здобула другу кваліфікаційну категорію, стаж роботи 8 років за спеціальністю.

Я навчаю дітей біології – найцікавішої, найзахоплючої науки, окрім того з п’ятикласниками ми пізнаємо природу (НУШ). Те, що я буду працювати з дітьми, зрозуміла під час педагогічних практик, які є важливим аспектом підготовки у виші.

Викладачі університету сприяли формування у нас (студентів) різнобічних знань, приділяли велику увагу вивченні дисциплін біологічного та психологічного циклу, змістовними були лекції та семінарські заняття з педагогіки, психології, і дійсно захоплювали дисципліни методичного циклу, зокрема методика навчання біології. Нас навчали бути вчителями, ми моделювали різні ситуації із життя школи, розробляли уроки, проводили ділові ігри, вчилися навчати дітей.

Висловлюю щиру вдячність викладачам мого університету.

З повагою, Ірина Бубновська (випуск 2012 року)!

Моя співпраця з університетом розпочалася ще у 2008 році, коли я стала студенткою навчального закладу. Навчалася я за спеціальністю: Біологія. Практична психологія. У 2014 році закінчивши магістратуру, отримала спеціальність: Біолог. Викладач біології.

Цього ж року розпочала працювати у рідному ВНЗ, на кафедрі біології та методики її навчання, викладачем. Нині є кандидатом біологічних наук  і викладаю предмети: ботаніка, анатомія та морфологія рослин, систематика рослин, гістологія з основами цитології та ембріології, методика цитологічних досліджень.

Ще за часів навчання отримала в університеті неоціненні знання та досвід, які й нині допомагають у роботі. Викладацька робота надзвичайно цікава, адже дає можливість спілкуватися з великою кількістю молодих та цікавих людей, дізнаватися щось нове та ділитися своїми знаннями. Всі студенти факультету є дуже талановитими, у цьому я впевнилася на посаді заступника декана з виховної роботи.

За отримані знання та можливість працювати на улюбленій роботі, хочеться подякувати своїм колегам-викладачам, особливо своєму наставнику, яка навчала, допомагала та підтримувала мене ще із студентських років – доценту Чорній Галині Анатоліївні, адже важливо у житті любити те, що робиш та мати поруч людину, яка навчить тебе усім премудростям тієї роботи, яку ти любиш!

Із вдячністю Вікторія Скакун (випуск 2014 року)!

У 2012 році я стала студенткою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Навчалася за спеціальністю: Біологія. Хімія.

Написала курсові роботи на теми: «Введення в культуру видів роду Ковила (Stipa L.) як спосіб збереження біорізноманітності флори» (керівник Галина ДРОЗДЕНКО) та «Академік Андрій Михайлович Гродзинський (1926-1988 рр.) – основоположник сучасної алелопатії» (керівник Ігор КРАСНОШТАН).

Навчаючись у рідному університеті, у 2015 році я розпочала працювати на кафедрі біології та методики її навчання, лаборантом. А саме в лабораторії ботаніки та фіторізноманіття. Працювала разом з доцентом Галиною ЧОРНОЮ Анатоліївною та викладачем Вікторією СКАКУН.

Робота лаборантом дала можливість дізнатись щось нове і корисне, вивчити детальніше рослини, класифікувати їх та доглядати за ними. Особлива увага приділялася створенню гербарних зразків та їх тривалому зберіганню.

За час навчання в університеті я отримала знання та досвід, які до сьогодні допомагають у роботі.

Нині працюю вчителем Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 з вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) імені З. Алієвої.

Із теплотою в серці згадую роки навчання та роботи в університеті.

З повагою Анна БЕРДЕС (випуск 2017 року).