«ОНЛАЙН-ЕКСКУРСІЯ ЕКСПОЗИЦІЄЮ CENTRUM SZYFRÓW ENIGMA»

26 лютого 2024 року за ініціативи структурного підрозділу відділу міжнародних зв’язків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – Польського культурно-освітнього центру відбулась онлайн-екскурсія експозицією Центру Шифрів Енігма (Познань). Екскурсантами стали, зокрема, й науково-педагогічні працівники кафедри біології та здоров’я людини і здобувачі вищої освіти, що навчаються за освітніми програмами Біологія і Середня освіта (Біологія та здоров’я людини. Хімія).

Екскурсія передбачала онлайн-подорож інтерактивним інноваційним музейним простором, який представляє історію зламання шифрів німецької шифрувальної машини Енігма, а також розкриває історію засекречення інформації й розвитку комп’ютерів та інформатики.

Центр Шифрів Енігма розвиває усвідомлення того, що історія зламу шифру Енігма розпочалася в Познані. Він відкриває таємницю і розповідає історію, яка змінювала хід подій. Він показує, як знання, наука, технологія і співпраця надихають на великі відкриття і впливають на нашу реальність.

Учасники онлайн-екскурсії  Центром побачили: мультимедійну експозицію; оригінал польської копії шифрувальної машини Енігма; пам’ятки про криптологів: фотографії, списки, особисті коментарі; артефакти: вобулятор, радіотелеграфний ключ і календар Крігсмарінe.