«НАВЧАЛЬНІ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ-БІОЛОГІВ»

У період із 22 травня по 2 червня здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, що навчаються на першому курсі за спеціальністю 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) проходили «Навчальну практику з ботаніки та зоології», а студенти, що навчаються за спеціальністю 091 Біологія – «Навчальну практику з анатомії та морфології живих організмів». Керівники практики викладачі кафедри біології та методики її навчання Вікторія СКАКУН та Вікторія ОМЕЛЬЧЕНКО.

У перший день практики відбулася настановча нарада з питань проходження практики, де викладач Вікторія СКАКУН ознайомила студентів із особливостями та умовами проходження практики, розподілила завдання між здобувачами вищої освіти та розповіла про форму звітності по закінченню практики.

Також у перший день студенти під керівництвом доцента кафедри біології та методики її навчання Галини ЧОРНОЇ пройшлися Уманню з метою вивчення урбофлори її окремих мікрорайонів.

У другий і третій день практики студенти ознайомилися із деревною та трав’янистою рослинністю в межах агробіологічної станції університету, під керівництвом викладача Вікторії СКАКУН вивчили видовий склад дендрофлори відділу агростанції  «Дендрарій». Упорядкували ділянки Відділу систематики рослин та ознайомилися із рослинами, які там зростають.

Під час четвертого дня практики студенти разом із викладачем-стажистом Вікторією ОМЕЛЬЧЕНКО дослідили заплавну та схилову рослинність долини річки Уманки та спостерігали за особливостями життєдіяльності земноводних, плазунів, навколоводних і водних птахів у околицях Осташівського ставу.

У п’ятий і шостий день навчальних практик студенти досліджували особливості морфологічної будови рослинних та тваринних організмів, закріплюючи знання, отримані під час навчання. Займалися збором морфологічних частин рослин для підготовки гербарію та комах для колекції.

На сьомий день навчальних практик студенти під керівництвом викладача-стажиста Вікторії ОМЕЛЬЧЕНКО дослідили заплавну та схилову рослинність долини річки Кам’янки та спостерігали за особливостями життєдіяльності земноводних, плазунів, навколоводних і водних птахів у околицях третього ставу міста Умань.

Під час восьмого дня практик здобувачі вищої освіти разом із викладачем Вікторією СКАКУН упорядкували відділ агробіологічної станції «Дендрарій» та збирали рослини для підготовки гербарію та комахи для колекції.

Дев’ятий день практики, за відгуками cтудентів, був найпродуктивніший і найцікавіший. Адже це була поїздка до села Салькове Кіровоградської області із метою вивчення біотопів долини річки Південний Буг в межах Сальківського заповідного урочища місцевого значення. Здобувачі вищої освіти побачили мальовничу ділянку долини річки Південний Буг з крутими кам’янистими схилами та гранітними скелями. Зустріли рідкісні види рослин: ковилу волосисту, карагану кущову, півники карликові, аденофору лілієлисту, кизильник чорноплодний, молодило руське, аспленії північний та волосоподібний, багатоніжку проміжну, пухирник ламкий, півники угорські та злаколисті. Після продуктивної науково-дослідницької роботи і збору комах для колекції студенти влаштували пікнік і купалися в річці, зробили фото на згадку.

Останній день навчальних практик – камеральний, передбачав обробку здобувачами освіти отриманої інформації, визначення гербарних, колекційних зразків, упорядкування гербарію і колекцій та підготовку звітної документації.