«БІОЛОГИ ФАКУЛЬТЕТУ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО НАУКОВОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ»

У кінці вересня – на початку жовтня 2022 року викладачі кафедри біології та методики її навчання долучилися до загальнофакультетської наукової експедиції спрямованої на дослідження біологічних, геоморфологічних, кліматичних особливостей долинно-річкових ландшафтів річки Дністер в межах села Рудківці Новоушицької селищної територіальної громади Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

Науковцями було вивчено долинно-річкові ландшафти річки Дністер, їх геоморфологічні, кліматичні, флористичні та фауністичні особливості.
встановлено, що у межах Середнього Дністра зосереджено більше сотні ендемічних та реліктових видів рослин. За флористичною унікальністю цей природний регіон поступається тільки Гірському Криму та Українським Карпатам. У дністровській флорі зустрічаються карпатські, понтично-центрально-азійські, середземноморські та балканські елементи. Серед реліктових видів зустрічається: шиверекія подільська, молочай мигдаловидний, астрагал еспарцетолистий, змієголовник австрійський, чебрець подільський, ясенець білий, відкасник осотовидний, вероніка гірська, кадило сармацьке, цибуля ведмежа, клокичка периста, таволга середня та інші. Серед ендемічних видів виділяють спірею польську, молочаї дністровський та волинський, чебрець одягнений, зіновать подільську, волошку східну, самосил паннонський, шавлію зарослеву, шоломницю весняну, козельці подільські, юринею дністровську.

Особливу цінність мають урочища «Дністровських Стінок», малодоступних місцевостей на схилах південної експозиції з рідкісною флорою і фауною. До них приурочені такі середземноморські види рослин як кизил, гордовина, скумпія, ясенець, листовик сколопендровий, клокичка периста та ін. Степові угруповання представлені формаціями осоки низької, вівсюнця Бессера, ковили волосистої.

Зустрічається зростання ефедри двоколосої, мигдаля степового, спіреї польської, горицвіту весняного, мінуарції дністровської, заячої конюшини Шиверека. Для цієї місцевості характерне масове заліснення дністровських крутосхилів зокрема: сосни звичайної, сосни чорної, сосни Веймутової тощо.

Завдяки проведеній експедиції викладачі кафедри біології та методики її навчання поповнили наукову скарбничку новими знаннями та здобутками. Щиро вдячні організаторам експедиції!