«ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА»

16 листопада 2021 року відбулася зустріч учнів 11 класу Колочавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Колочавської сільської ради Закарпатської області з доцентом кафедри біології Ігорем Красноштаном, в ході якої учні отримали багато цікавої інформації , та перспективу вибору біології.

Завдання профорієнтаційної роботи цілком збігається із завданнями загальноосвітньої школи, визначеними Законом про освіту. Це підготовка учня до обґрунтованого вибору професії, що задовольняє як особисті інтереси, так і суспільні потреби. Вона містить такі види профорієнтаційної діяльності:

— професійна інформація (учні отримали роздатковий матеріал про професії, які користуються найбільшим попитом на ринку праці; проведено просвітницькі заходи, які дали змогу розширити знання учнів про світ професій; працює інформаційний портал);

— професійне виховання (учні старшокласники навчились складати резюме; ознайомилися з законодавством України про працю неповнолітніх; соціальний педагог ознайомив дітей з основними питаннями, що можуть бути поставлені при співбесіді та телефонній розмові метою яких є працевлаштування).Профорієнтаційна робота в школі спрямована на формування психологічної готовності учня до трудової діяльності. Важливо заздалегідь дізнатися, чи відповідають професійні інтереси випускників їх здібностям та особливостям характеру.