«Музей зоології імені М.Ф. Коваля»

Музей зоології імені М. Ф. Коваля є навчальним, культурно-освітнім, виховним та природоохоронним підрозділом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Він створений на основі матеріалів, зібраних видатними зоологами Марією Фальтесон, Ольгою Корнієнко, Катериною Іщенковою, Андрієм Данилюком, Миколою Ковалем, Анатолієм Ткаченком, Ганною Гончаренко впродовж останніх 50 років та студентами під час експедиційних досліджень і польових практик.

Науковим куратором музею є кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та здоров’я людини Мороз Леся Миколаївна.  

У музеї представлені характерні для установ такого напрямку об’єкти: опудала птахів, ентомологічні колекції, фіксовані об’єкти. Колекція нараховує близько 400 видів хребетних і безхребетних тварин: риб, плазунів, птахів, ссавців, кишковопорожнинних, губок, голкошкірих червів, членистоногих.  Серед експонатів є звичайні для нашого регіону види, такі як Ворона сіра, Грак, Галка, Бабка блискуча та ін., і є види, занесені до Червоної книги України. Музей пишається унікальною колекцією тропічних метеликів, що постійно поповнюється за рахунок нових екземплярів, колекцією пташиних яєць, яка була зібрана та оброблена студентами під час польових практик із зоології. Для реєстрації існуючих зоологічних екземплярів створено електронний каталог.

Музей активно використовується для проведення лабораторних та практичних занять, спецкурсів, при проходженні виробничої практики. Музей є базою для науково-дослідної роботи наукових співробітників, аспірантів і студентів, а також використовується при проведенні олімпіад різних рівнів з біології та екології. Музей забезпечує наочністю загальноосвітні школи регіону. Його відвідувачами є не лише здобувачі вищої освіти нашого вузу, а й школярі міста та району, гості з інших вузів, вихованці міського еколого-натуралістичного центру та ін. На базі музею під керівництвом доцентів кафедри біології та здоров’я людини Лесі Мороз, Любові Соболенко працюють дві проблемні групи.

Музей зоології імені М. Ф. Коваля співпрацює з Інститутом зоології НАН України ім. І. І. Шмальгаузена, Національним музеєм зоології НАН України, Уманським краєзнавчим музеєм та іншими зоологічними музеями України.

Контактна інформація

Адреса: Черкаська область, м. Умань, вул. Садова, 2, корп. №1, 111 ауд.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини,
факультет природничої освіти та природокористування, кафедра біології та здоров’я людини.

Е-mail: lesamistrukova72@gmail.com